Zaznacz stronę

O nas

Kancelaria Adwokacka Halabowski

Dla Kancelarii Halabowski priorytetem zawsze była i jest efektywność. To właśnie historia kancelarii doprowadziła do ukształtowania się precyzyjnego modelu osiągania najlepszych wyników dla klientów w jak najkrótszym czasie. Od lat szczegółowa analiza każdej sprawy i odpowiednia strategia procesowa zapewniają skuteczne i szybkie rozwiązywanie spraw dla naszych klientów.

Historia kancelarii rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy to po odbyciu aplikacji adwokackiej Katarzyna i Paweł Halabowscy postanowili poświęcić życie zawodowe na niesienie pomocy ludziom zgodnie z mottem „Twój sukces i spokój, nasza pasja i odpowiedzialność – profesjonalnie zabezpieczamy Twoje interesy finansowe i rodzinne”. Dla założycieli kancelarii głównymi wartościami są szczerość wobec otaczających ich osób, wsłuchiwanie się w ich potrzeby i stawianie ich na pierwszym miejscu.
Pierwsza siedziba kancelarii znajdowała się w Katowicach przy ul. Paderewskiego 32A.

W 2015 roku adwokaci Katarzyna i Paweł Halabowscy zostali współzałożycielami Kancelarii Adwokackiej Michał Ciupa i Partnerzy sp. p., zmieniając siedzibę na lokal przy ul. 1 Maja 38/5 w Katowicach. Równocześnie, podczas studiów doktoranckich na Uniwersytecie Śląskim, adwokat Paweł Halabowski rozpoczął swoją działalność naukowo-dydaktyczną w Wyższej Szkole Bankowości i Finansów w Katowicach.

Rok 2017 był pod wieloma względami przełomowy dla historii Kancelarii Halabowski. Przede wszystkim adwokaci Katarzyna i Paweł Halabowscy rozpoczęli praktykę z zakresu kredytów waloryzowanych do kursów walut obcych potocznie zwanych kredytami frankowymi, w ramach której, składali skargi do Rzecznika Finansowego zwracając uwagę na niezgodność treści umów frankowych z powszechnie obowiązującym prawem.
W 2017 roku została otwarta pierwsza filia poza Katowicami, która mieści się w Myszkowie. Jedocześnie zakończyła się współpraca z Kancelarią Adwokacką Michał Ciupa i Partnerzy sp. p.

W 2018 roku siedziba Kancelarii Halabowski została przeniesiona na ul. Staromiejską 2/4 w Katowicach. W tym roku złożone zostało pierwsze powództwo dot. kredytu frankowego i już w pierwszym półroczu roku 2019 zapadł pierwszy prawomocny wyrok.

Rok 2020 był dobrze wszystkim znanym rokiem pandemii SARS-CoV-2. Kompetencja, głęboka wiedza prawnicza, doskonałe umiejętności analityczne, logiczne myślenie i doświadczenie w różnych dziedzinach prawa pozwoliły na zaangażowanie kancelarii w działalność pro publico bono. W tak trudnym dla wszystkich czasie zespół kancelarii nie pozostał bierny na bieżące wydarzenia i krzywdę innych, pomagając bezpłatnie około 100 osobom oraz około 40 małym i średnim przedsiębiorcom.

W tym czasie, jako pierwsi zauważyliśmy, że ustawodawca pominął dzieci do 8 roku życia w katalogu beneficjentów dodatkowego zasiłku opiekuńczego pomimo tego, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapewniało, że dzieci te również je otrzymają. Po napisaniu obszernego artykułu na ten temat, który miał ponad 250 tysięcy odsłon, ustawodawca, poprzez uchwalenie przepisów Tarczy 4.0, naprawił ten błąd.
Dzięki naszej interwencji, w tej sprawie blisko 860 tysięcy dzieci uzyskało to świadczenie.
Naszą aktywność w tej sprawie można prześledzić poprzez poniższe odnośniki:

https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1478116,zasilek-opiekunczy-dziecko-do-lat-8-25-maja.html

https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1478469,dodatkowy-zasilek-opiekunczy-dziecko-do-lat-8-czy-do-25-maja.html

https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1478647,malag-zasilek-opiekunczy-dziecko-do-8-lat.html

https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1479709,dodatkowy-zasilek-opiekunczy-rzad-naprawi-przepisy-z-moca-
wsteczna.html

https://www.beck.pl/dodatkowy-zasilek-opiekunczy-a-tarcza-antykryzysowa-3-0-i-4-0/

W 2023 roku zespół Kancelarii Halabowski znacząco się powiększył i liczy aktualnie 10 prawników. Od początku istnienia, czyli 2014 roku, powiększył się pięciokrotnie! W dalszym ciągu stawiamy na nasz rozwój, z tego względu zespół kancelarii nieustannie doskonali swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach i seminariach.

Kancelaria Adwokacka Halabowski również stara się mieć ciągły kontakt z ludźmi, z tego względu jesteśmy aktywni w mediach. Możesz nas usłyszeć w radiu, zobaczyć w telewizji, czy przeczytać o nas w prasie. Prowadzimy również konta w social mediach takich jak Instagram i Facebook.

Kontakt

Adwokat Paweł Halabowski

tel: +48 668 125 877

E-mail: kancelaria@halabowski.pl

Adwokat Katarzyna Halabowska

tel: +48 608 335 086

E-mail: kancelaria@halabowski.pl

ul. Staromiejska 2/4

40-013 Katowice